Květen 2016

Učebnice

7. května 2016 v 12:37 | Loluo |  Ðeníčky
Edgar Degas, Orchestr v opeře (1870)

Dostala jsem od svého učitele fagotu nabídku, že můžu přestoupit hned v září na konzervatoř, na fagot, na bicí.. jak bych chtěla. Bez zkoušek, že by mě vzali hned... um, jsem z toho opravdu zmatená. Myšlenky v hlavě mám jako bouři, točí se do nekonečna a nedají mi pokoj. Za den změním svůj úhel pohledu i pětkrát. Je dost vysilující mít v mozku takový bordel. - ovšem, mám teď mnohem lepší náladu, když vím, že všechno ještě není ztraceno.

Jak tak skáču od možnosti k možnosti, rozhodla jsem se, že si koupím učebnici do Dějin výtvarného umění. Stála skoro dvě stovky. Zrovna si v ní čtu a podtrhávám slova, jejichž význam je mi zatím cizí a chystám se ho vypátrat. Je to zábava.
Včera jsem se na sebe naštvala, že vůbec dokážu přemýšlet o konzervatoři a po dlouhé době jsem kreslila portréty. Nebyly špatné, takže můj hněv opadl a uklidnila jsem se. Stále jsem věrná výtvarnému umění..


Ve středu jsem byla na konzervatoři hrát na fagot. Bylo to moje první "vystoupení" na veřejnosti. Všude okolo byli jen konzervatoristi a mě se to až příliš zamlouvalo. Fagotisti z Brna, Ostravy, Kroměříže.. hrála jsem s nimi dva kvartety. Jak skvěle to znělo! Nejraději bych v tom koncertním sále zapustila kořeny a už nikdy odtamtud nešla pryč.

Proč mám pocit, že zrovna ve chvíli, kdy si myslím, že jsem pevně rozhodnutá jít si za něčím, se musí jako nezvaný host objevit možnost číslo dva?
Stále se vracím k výtvarnu, beru to tedy jako signál, že je to TO ONO. Ale co když není..

Mějte se hezky.
,,Za co běžíte? Za práva žen?" - ,,Chtěl jsem si jen zaběhat.."