Co miluji? - Dějiny umění!

27. října 2016 v 13:21 | Loluo |  Ðeníčky
Moje životní motto ,,Vše si žádá čas." mi opět pomohlo. Ve škole se vyrovnaly vztahy, díky kterým se tam teď cítím jako doma. A co se týkalo frustrace z oboru, ta už je taky pryč. Trochu jsme si popovídali s učitelem a dokázali mu, že zvládneme víc úkolů a práce než předešlí studenti. Vedlo to k všeobecné spokojenosti - jak naší, tak učitele.
Do studia jsem vážně ponořená. V životě mě nic nebavilo a nenaplňovalo víc!

ná-dhe-ra! Sainte Chapelle v Paříži, zdroj

Dějiny umění jsou od začátku můj nejoblíbenější přemět, kterému zvlášť věnuji dost času. Vyučuje ho náš třídní (podle mě jeden z nejlepších pedagogů na škole, jedna půlka lidí ho miluje a druhá nenávidí, nic mezi). On je do dějin blázen - ví toho opravdu moc, a taky to umí předat dál. Mluví, mluví a mluví, do toho si vzpomene na nějaké dílo, které nám musí ukázat. Pouští nám performace, komiky, divadla, amatérskou tvorbu, dokumenty o kterých nikdo jakživ neslyšel. Ukazuje různé umělce a směry, odvětví.. ať už se jedná o architekturu, sochy, obrazy, sklo, kov, street art, koncepty.. upozorňuje na výstavy a vernisáže v okolí, různé festivaly, přednášky.. a to nejhlavnější, co vždy říká: ,,Moje slova jsou Boží zákon!":D Takže - dává nám hodně, ale na oplátku čeká hodně od nás. Definice přesně tak, jak je řekl, cokoliv odlišného škrtá. Všichni ho musí poslouchat, nikdo nesmí koukat jinam, natož aby ležel na lavici. Fakt ho zbožňuju a líbí se mi jak učí. Jeho hodiny mě prostě baví.
Za ty necelé dva měsíce mě nesmírně obohatily. Ani to nedokážu pořádně popsat. Začala jsem úplně jinak uvažovat a přemýšlet nad věcmi, kterým jsem nikdy nevěnovala pozornost a vidět, o čem jsem netušila, že existuje.

tohle MUSÍM vidět naživo, zdroj

Zapisuju si všechno, co mě zaujme z toho o čem mluví, potom si to hledám ještě znova a čtu o tom více. Mám tři sešity - jeden do hodiny úplně na všechno, druhý na čistý zápis, který si přepisuji doma z toho prvního a třetí na věci, které nám ukazuje. Do něj si zapisuji informace, co si pak najdu zvlášť. Na začátku roku nám doporučil několik knih o dějinách umění a umění samotném - z těch už mám hromadu na stole. Pořád s sebou alespoň jednu knihu dějin tahám. Absolutní posedlost.
Přemýšlím, že bych dějiny umění zvolila jako obor na vysoké škole, protože.. proboha, není nic úžasnějšího než dějiny! Vše, co si ve svém životě přeji, je rituálně si proříznout tepnu a darovat dějinám svoji duši. FAKT.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mish Mish | Web | 31. října 2016 v 9:47 | Reagovat

To je dobře, že tě to tam baví. Já jsem si takto našla u nás ve škole předmět ZSV (Základy společenských věd), ale to mně baví jenom ta teorie, učitelka to vypráví, no tak jak to vypráví... :D

2 ESTÉT ESTÉT | 3. prosince 2016 v 21:28 | Reagovat

12 Loluo Loluo | Web | 10. dubna 2016 v 16:53 | Reagovat
Jen takový menší technický dotaz, kolik ti to žere času? Že bys místo těchto.. hm, jak to nazvat.. příšerně nevkusných věcí.. dělala něco užitečnějšího?
Ber nebo neber si to osobně, ale je to fakt humus. Úplně to postrádá jakékoliv estetické a barevné cítění.. je to kýč jako blázen.. ani to nemá sebemenší náznak "alespoň" poloamatérského provedení, podle toho, jak dlouho se tomu věnuješ.. můj bože, fuj.

Znovu jsme  četli tvůj nechutný komentář, který jsi vyplodila pro skvělou grafičku, které nesaháš ani po kotníky. Ať si to přečtou i ostatní blogeři, ten tvůj nenávistný a závistivý komentář; ty negativní zplodino. Zato tvůj blog je ukázkou nesmírného nevkusu; ta boční kreace trhá oči. Nechápeme, co tě tenkrát vedlo k takovému hnusnému počinu. Vždyť blog té  dotyčné  blogerky je krásný a je tam její výborná tvorba a animační grafika, která sklízí uznání. A ty, nestvůro, jsi jí napsala, aby šla dělat něco užitečnějšího.  To ty jdi dělat... tvé studium ti nepomůže. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
,,Za co běžíte? Za práva žen?" - ,,Chtěl jsem si jen zaběhat.."