Prosinec 2016

Knižní výzva 2017

30. prosince 2016 v 16:34 | Loluo |  Knihy

Sotva jsem se místo pětky naučila psát šestku a už se to musím zase přeučovat na sedmičku! Čas je neúprosný.
Minulý rok jsem si dala jako výzvu 50 knih a tu jsem.... tadadááá, nesplnila. Z části kvůli tomu, že jsem přečetla pár hodně tlustých knih, které by jinak vydaly za tři knihy. A z té větší části proto, že jsem dlouho nečetla.
Tento rok moje výzva činí 70 40 knih.
92 % splněno

Pamatuj, že pod vším masem máš taky kostlivce

18. prosince 2016 v 11:56 | Loluo |  Ðeníčky
Ahoj. Za pár hodin odjíždím zpátky do školy, ale nejraději bych zůstala doma, koukala se z okna a ten mráz si jen představovala. Před měsícem jsem začala bydlet na privátě a jestli si někdo myslel, že mi tak odstartovala jedna velká party, byl trochu vedle. Spolubydlící si to fakt užívají, mě to přijde přemrštěné, trapné? zbytečné a možná dětinské.
Celá chodba smrdí jako tráva, všude se válí nedopité lahve, popelníky přetékající vajgly.. z toho se mi zvedá kufr. Takže v křeslech na chodbě se nezdržuji. To samé je ta malá nechutná kuchyňka, kde není ani místo na přípravu jídla, které se proto musí dělat prakticky ve vzduchu nebo na zemi. O koupelně mluvit nebudu, raději. Jediné čisté místo je snad jenom můj pokoj.
Čili, můj plán zní takto - možná v sedm večer bych mohla přijet, zavřu se do pokoje s čajem, trochu tam uklidím a půjdu dělat klauzury (to jsou úkoly-kresby, které nám zadali před měsícem a je to něco jako naše pololetní práce. ty se potom obodují a jsou vystavené ve škole. prostě brr). Skvostné.


Nemůžu uvěřit, že to říkám, ale vážně se těším na to volno. Včera jsem šla utratit veškeré své peníze za knihy. Budu hezky doma, ve svém - oproti privátnímu - obrovském a teplém pokoji, nebudu muset s nikým mluvit, modelovat.. budu jen kreslit a číst. Pociťuji nával štěstí.
Už se těším, až se na dva týdny zbavím těch dvou pitomců, kteří jsou se mnou na oboru. Nikdy bych si nemyslela, že dva lidi dokážou takhle otrávit vzduch. Ať si zacpávám uši jak chci, ignoruji je, snažím neposlouchat nebo se snížit k jejich vtipům a začlenit se do konverzace - zby-te-čné.

Koho máte ve svém životě nejradši a proč?
Mějte se hezky.
,,Za co běžíte? Za práva žen?" - ,,Chtěl jsem si jen zaběhat.."