Březen 2017

V rychlosti.

12. března 2017 v 11:57 | Loluo |  Ðeníčky
Moje nejoblíbenější zvířata jsou teď medúzy. Jsou fakt moc krásný! Mají tak estetický tvar a nádherné barvy, přímo si říkají o pozornost.

A jak se máte vy?
Mějte se hezky.

TBR přečteno za únor 2017

1. března 2017 v 21:05 | Loluo |  Knihy

Mám ze sebe fakt radost, protože leč měl únor jen 28 dnů, přečetla jsem osm děl, yay!
V březnu bych ráda dočetla Pána prstenů I., cestovního průvodce po Israeli, biblické příběhy ve slovenštině a Manuál pro partyzány 1947 (tleskám svému výběru, který očividně postrádá logiku a jakoukoli návaznost)

1. Proměna - Franz Kafka
Katastrofální povídka o proměně mladého muže živícího rodinu v brouka. Nemůže chodit do práce, ostatní se ho štítí a vězní jej v malém pokojíku. Postupně tu místnost vystěhují, brouku se nedostává péče a jídla. Rodina strádá kvůli nedostatku peněz, nastávájí všemožné zvraty. Tohle je dle mého povinnost přečíst ať už jste kdokoliv.

2. Ten, kdo stojí v koutě - Stephen Chobsky
Legrační a dojemné dopisy dospívajícího kluka, který je trochu zvláštní a všechno si moc bere. Jo, tahle kniha se četla moc pěkně. I když je YA žánru, není úplně stupidní a může si ji klidně přečíst i někdo starší.

3. - 4. Bílá nemoc, R.U.R. - Karel Čapek
Dvě divadelní hry mého oblíbeného českého autora. Kdybych je měla porovnat mezi sebou, Bílá nemoc se mi líbila více. Čapkovo dílo celkově je naprosto geniální. Rozumí politice a lidské ješitnosti, dokázal předpovědět nástupy budoucích režimů a taky jejich postupný dopad na společnost, přes to že začátek se naopak zdál neškodný. Inteligentní četba, opravdu doporučuji všem, koho zajímá aktuální dění ve světě. (možná jsou jeho dílá už stará 80 let, ale při čtení až mrazí z toho jak MOC měl -a pořád má- pravdu)

5. Sofiin svět - Jostein Gaarder
Dějiny filozofie zakomponované do fakt příšerného, lehce pedofilního příběhu. Díky bohu byla pořád filosofie to hlavní, dobře napsaná, pochopitelná pro úvod do základů.

6. Robinson Crusoe - Daniel Defoe
Tohle je tak otřepaná klasika, že to nemusím komentovat.:D

7. Deníky Leonarda da Vinciho
Jedno říct musím - tenhle člověk věděl všechno. Plno poznámek ke všem oborům a vědám, pár z nich se mi i hodilo. Myslím, že je dobré si alespoň část jeho poznatků projít.

8. 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura
Zábavný cestopis českého poutníka, taková oddechovka plná humoru na každém listu. Po stránce faktu a informací se toho člověk o zemích nic moc nedozví, ale musím říct, že naopak je bohatá po té "humánní a emocionální" stránce. Zibura mi dokázal lépe než kdokoliv jiný přiblížit každodenní život a chování obyvatel Turecka (za což moc díky!). Taky byly fajn motivační chvilky, které byly opravdu MOTIVAČNÍ, žádné klišé. << POVINNOST PŘEČÍST!

Co jste přečetli vy?:)
,,Za co běžíte? Za práva žen?" - ,,Chtěl jsem si jen zaběhat.."