Hvězdy v knihách

22. srpna 2017 v 22:45 | Loluo |  Knihy
Související obrázek

Z knih, které čteme, bychom si měli něco vzít. Někdy nám to kniha dává sama od sebe, někdy po nás vyžaduje trpělivost a čas. Podle mě nemá smysl číst knihu bez toho, aniž bychom si brali to, co nám nabízí. Myslíte si to také? Občas nám mohou darovat více, než se zdá..
A tohle mi darovala tentokrát.. (Bílá jako sníh, rudá jako krev)

Hledat kolem sebe krásu a dělit se o ni s bližními. To je důvod, proč jsem na světě.

,,Tam, kde máš poklad, budeš mít i srdce." ..Znamená to, že když se zdá, že na nic nemyslíme, ve skutečnosti myslíme na to, co je nejbližší našemu srdci. Láska je jako zemská tíže: neviditelná a všeobecně platná, stejně jako ta fyzikální. Naše srdce, naše oči, naše slova, aniž bychom si to uvědomovali, nevyhnutelně směřují k tomu, co milujeme, stejně jako jablko nevyhnutelně padá k zemi.

Rodiče jsou na světě jistojistě jen proto, aby nám připomínali obavy, které nemáme.

Jak by řekli filmoví komici Aldo, Giovanni a Giacomo: zeptej se mě, jestli jsem šťastný. Jsem, alespoň ve snech.

Výsledek obrázku pro stars pinterest

Ptá se na drobné detaily. Jen ten, kdo se ptá na drobné detaily, se pokusil zaslechnout, co říká tvoje srdce. Detaily. Detaily: způsob, jak doopravdy milovat.

Řekl to i Snílek: ,,Láska tu není proto, aby nás dělala šťastnými, ale aby nám ukázala, jak silná je naše schopnost snášet bolest."

Je to strom a chová se jako strom: noří své kořeny do vody blízké řeky a roste. Následuje svou přirozenost. To je tajemství štěstí: být sami sebou, to je celé. Dělat to, k čemu se cítíme povolaní.

Lidi jsou tak trochu jako hvězdy. Možná září někde v dálce, ale září, a vždycky mají něco zajímavýho, co by ti mohli vyprávět... ale chce to čas, někdy hodně času, než si ty příběhy najdou cestu až k našemu srdci, jako než si světlo najde cestu do našich očí.

Co hledáte v knihách? Proč se k nim vracíte?
Já hledám souhvězdí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
,,Za co běžíte? Za práva žen?" - ,,Chtěl jsem si jen zaběhat.."